Загальні положення щодо організації спортивно-оздоровчих походів.

01.02.2023

Будь-який туристичний похід планується, організовується і готується. По суті, він починається задовго до виходу групи на маршрут і завершується не після закінчення активної частини походу, а тоді, коли будуть вирішені питання, пов'язані з підбиттям його підсумків та оформленням всіх документів. Це багатогранна і трудомістка робота включає в себе чотири послідовні етапи: 

1) організація; 

2) підготовка; 

3) проведення; 

4) підбиття підсумків. 

Етап організації походу, починаючи із задуму, визначення мети і завдань, планування і вирішення різноманітних організаційних питань.

Етап підготовки може бути довготривалим, включая від зборів спорядження і завершуючись  розвідкою, акліматизації учасників, прибуття транспортом до точки А (відправлення по маршруту) тощо.

На етапі проведення походу туристською групою виконується різноманітна робота, яка виходить за рамки простого проходження маршруту: ведення похідного щоденника, опис складних ділянок маршруту і фотографування, корегування картографічного матеріалу, виконання завдань науково-виробничих, громадських організацій і установ, і т.ін. Все це є матеріалом для підготовки звіту про похід - головної і найбільш трудомісткої частини етапу підбиття підсумків походу. Та обставина, що організація і підготовка здійснюється не послідовно, а практично паралельно один одному, багато в чому ускладнює не тільки їх розгляд, але і практичну реалізацію. 

Таким чином, організація, підготовка, проведення і підбиття підсумків туристського походу (спортивного, спортивно-оздоровчого, учбового або туристичної експедиції) - це комплекс паралельних і послідовних заходів, що забезпечують досягнення поставленої мети і вирішення основних завдань при максимальному оздоровчому ефекті і повній безпеці учасників. Організаційний етап підготовчого періоду включає: визначення мети і головних завдань основного (похідного) періоду, комплектація групи, вибір району і підготовку документів - кошториси витрат і накази (ухвали про похід. Цей етап співпадає у часі з перехідним періодом і лише в найбільш складних випадках частково накладається безпосередньо на підготовчий період. У будь-якому випадку доцільно завершити роботу по комплектуванню групи (команди) на цьому етапі, щоб забезпечити якісну підготовку учасників походу у підготовчому періоді. Важливим інструментом управління підготовкою туриста є поетапні контрольні перевірки фізичної, технічної і теоретичної готовності учасників майбутнього походу на основі контрольного тестування, результатів змагань і медичного контролю. Спеціальні корективи вносяться до підготовки туриста тільки в результаті періодичного і поетапного отримання інформації 4 про стан тренованості, наприклад, а також по мірі збору і обробки інформації про район майбутнього походу, особливості біокліматичних умов з врахуванням характеристики природних перешкод на планованому маршруті. Ці корективи торкаються не тільки власне тренувального процесу, але також і поетапного плану підбору, виготовлення та випробовування різних видів спорядження і раціонів харчування.

© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати