Як підвищити мотивацію під час весняних тренувань

28.04.2023

Повернутися до форми після зимової сплячки,  або просто зарядитися силами, розвити витривалість, або просто схуднути до літа? Незалежно від причин, які змушують вас вийти на пробіжку, навесні завжди хочеться зайнятися собою. 

Постановка фітнес-цілей

Найперше, що дає мотивацію, — розуміння того, якого результату ви бажаєте досягти. Схуднути, підвищити витривалість, наростити м'язи чи проводити час на свіжому повітрі… Не придумуйте собі відразу багато складних цілей — краще поставити одну посильну.

Нова спортивна форма

Це один з найбільш простих та ефективних мотиваторів для того, щоб піднятися з теплого ліжка та відправитися бігати вулицями міста, яке лише прокидається. Тільки стежте за тим, щоб одяг не просто добре сидів, а й був комфортним, виконаним із якісних матеріалів, щоб під час тренування тіло дихало. Це неодмінно додасть бажання займатися.

Надихаємось самі та надихаємо інших

Коли ще можна зробити стільки яскравих і гарних фото, як не під час весняних пробіжок? Природа чи звичайний міський стадіон, нові кросівки, яскраве сонечко (світанок, захід), селфі! Можна навіть започаткувати власний challenge, щодня викладаючи до соцмереж відео чи фото з пробіжок. Заряджайтеся позитивом самі та діліться натхненням з іншими.

Спілкування та знайомства

Гарна ідея — знайти партнера по спорту. Це і додатковий стимул, і спілкування з однодумцями, коли можна переймати успішний досвід інших та ділитися своїм. Чому б не запросити потренуватися подругу або когось із членів родини? І навіть якщо у вашому колі охочих не знайдеться, під час пробіжки ви неодмінно зустрінете однодумців  по спорту на пробіжці, в спортзалі чи на спортивному майданчику. Цілком можливо, що незабаром ви познайомитеся. А потім, знаючи, що вас хтось чекає на стадіоні, вихід на пробіжку буде сам собою зрозумілим.

Фільми про спорт

Щоб довести розпочате до кінця, отримуйте натхнення з кіно. Є багато фільмів про спорт і біг:

  • «Біжи, товстуне, біжи»;
  • «Сила волі»;
  • «Біг — це свобода»;
  • «Дух марафону»;
  • «Я — Болт»;
  • «Марафон»;
  • «Одна квадратна миля»;
  • «Сара воліє бігти».

Переваги бігу

Крім очевидних плюсів у вигляді поліпшення самопочуття й настрою, під час бігу в голову часто приходять креативні думки.

Більше мотивації дає розуміння того, що біг — це:

  1. Нові ідеї. Через те, що під час тренувань ви відволікаєтеся, концентруючись на відчуттях у тілі, мозок починає працювати інакше. Дихання на повні груди, ритмічні рухи — все це породжує свіжі ідеї. А може, ви знайдете нестандартне рішення для завдання, про яке давно думали. Тож якщо вам треба подумати над чимось — біжіть, не замислюючись.
  2. Позитивні емоції. Відсутність фізичної активності негативно позначається на самопочутті: напруга та стрес накопичуються й нікуди не діваються. Особливо якщо у вас малорухлива робота, вам просто необхідно давати собі навантаження, щоб отримати викид адреналіну і прилив ендорфінів. Це підвищує настрій і працездатність.
  3. Здорове тіло. І, звісно, завжди варто пам'ятати про те, що фізична активність позитивно позначається на здоров'ї. Про це сказано й написано багато, тому не будемо заглиблюватися. Нагадаємо тільки, що під час тренування весь організм і його внутрішні органи насичуються киснем, тренуються м'язи, покращується самопочуття, а разом з ним — і зовнішній вигляд, колір обличчя, з'являється впевненість у собі та своїх силах.

Як не кинути

Існують поширені помилки, через які багато хто кидає тренування, ледве розпочавши.

  1. Уникайте одноманітності. Чергуйте заняття бігом з силовими тренуваннями, робіть розтяжку тощо. Це урізноманітнить тренування, підвищить результативність і зробить заняття цікавіше. Хороший приклад спортивної різноманітності — кросфіт, суть якого — у циклічному чергуванні різних видів спорту (від бігу до гімнастики). Плюс до занять можна додати велосипед, басейн, спортзал.
  2. Починайте поступово. Щоб ейфорія від перших весняних тренувань не скінчилася так само швидко, як і почалася, починайте з невеликих навантажень і збільшуйте інтенсивність в безпечних пропорціях.
  3. Не ігноруйте розминку й розтяжку. Популярна помилка, через яку заняття можуть бути менш ефективними та навіть неприємними. Розминка й заминка дають багато переваг, у тому числі зменшують біль у м'язах після навантаження.
  4. Слідкуйте за здоровим харчуванням і сном. Не урізайте свій раціон, а зробіть його збалансованим. Почніть з того, щоб прибрати швидкі вуглеводи, замінивши їх фруктами та свіжими овочами. Намагайтеся вчасно лягати спати та навіть на вихідних прокидатися в однаковий час.
© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати