Туристичний похід

01.02.2023

Туристичний похід - соло туриста, з використанням активних форм пересування за визначеним маршрутом, під час проходження якого можливе подолання природних перешкод: перевалів, порогів, печер тощо різних категорій та ступенів складності.

Група туристів самостійно згуртовується, назначає керівника, обирає район мандрівки, розробляє маршрут та визначає час проведення походу, складає харчовий раціон на час походу, готує спорядження тощо. Такі походи здійснюються тільки у вільний від роботи та навчання час - під час відпустки чи канікул і переважно коштом самих туристів.

Можна розглядати і як вид активного відпочинку, і як спорт.

Походи можуть бути організовані з таких видів активного туризму: пішохідного, гірського, лижного, водного, велосипедного, спелео, вітрильного, автомобільного, мотоциклетного.

Основне завдання туристської мандрівки - сприяння активному відпочинку, зміцнення здоров'я, підвищення спортивної майстерності, набуття, прикладних і спеціальних навичок, виконання доручень науково-дослідних і музейних організацій, пошук реліквій слави нашого народу, огляд визначних туристсько-екскурсійних об'єктів.

Кожен туристичний похід вимагає ретельної підготовки та визначену мету.

Організація та підготовка походів (масового багатоденного, навчального або спортивного) - це комплекс паралельних і послідовних заходів, системне виконання яких забезпечує досягнення поставлених цілей, вирішення виховних, освітніх та спортивних завдань при максимальному оздоровчому ефекті і повної безпеки учасників походу.
Схема послідовності етапів організації та підготовки походу з поділом на три основних напрями - підготовка групи, маршрутна робота, організаційне та матеріально-технічне забезпечення походу

Мета походу

Кожен похід, будь то одноденний (похід вихідного дня) або багатоденна подорож, повинен мати мету. Цілі походу, зводяться до наступного:

  • У всякому поході повинна бути намічена мета, яку треба словесно сформулювати і довести до відома всіх учасників походу.
  • Для походу не можна намічати багато різних цілей. Найкращий варіант - це одна мета. Якщо цілей намічено більше однієї, серед них повинна бути абсолютно чітко визначена головна.
  • Організація походу залежить від цілей походу, при цьому в першу чергу враховується головна мета.
  • У походах новачків, як правило, не повинно бути спеціальних завдань. Мета такого походу полягає в успішному проходженні маршруту і оволодінні елементарними туристськими навичками.
© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати