Передача м'яча.
Прийом і передача є основним технічним прийомом у волейболі. Розрізняють верхні та нижні передачі. Основою правильного виконання передачі є своєчасне переміщення до м'яча і набуття відповідної ігрової стійки. Передачі можуть здійснюватися у різних напрямках - уперед, над собою, назад (за голову) і в сторони.
Опис техніки виконання передачі м'яча зверху двома руками.
Руки зігнуті в ліктьових суглобах, кисті перед обличчям, пальці розведені й спрямовані вгору, лікті спрямовані вперед-всторони, ноги зігнуті в колінах і розставлені, одна нога спереду, тулуб трохи нахилений вперед.
У момент передачі м'яча ноги й руки випрямляють, пальцями торкаються м'яча, зм'ягшують поступовий рух, кисті в положенні тильного згинання, вони міцно охоплюють м'яч ззаду-знизу, утворюючи своєрідну «воронку» .
Основне навантаження при передачі падає на вказівні й середні пальці, решта пальців виконують допоміжну функцію. Передача виконується за рахунок розгинання ніг, тулуба і рук, при цьому м'ячу надається поступальний рух вгору - вперед. У заключній фазі передачі повністю розгинають ноги, тулуб і руки, а кистями супроводжують м'яч.
Опис техніки виконання передачім'яча знизу двома руками.
Прийиаємо вихідне положення - середня стійка ноги нарізно,
ноги зігнуті в колінах, ступні
паралельні, руки випрямлені, передпліччя наближені один до одного, тулуб
нахилено вперед, передпліччя знаходяться на одному рівні, кисті з'єднанні; передача
виконується за рахунок випрямлення ніг, тулуба і рук вперед-вгору назустріч
м'ячу.