Техніка нападу.

20.01.2021

Основа техніки баскетболу - пересування. Пересування баскетболіста по майданчику є частиною цілісної системи дій, направленої на рішення атакуючих завдань сформованих у ході реалізації конкретних ігрових положень.

Для пересувань по майданчику гравець використовує ходьбу, біг, стрибки, зупинки, повороти. За допомогою цих прийомів він може правильно вибрати місце, відірватися від опікаючого його суперника і вийти в потрібному напрямі для подальшої атаки, досягти найбільш зручних, добре збалансованих початкових положень для виконання прийомів. Крім того, від правильної роботи ніг при пересуванні й дотриманні рівноваги залежить ефективність технічних прийомів з м'ячем: передач у русі й стрибку, ведення та обведення, кидків у стрибку і т.д.

Ходьба в грі застосовується рідше за інші прийоми пересування. Вона використовується головним чином для зміни позиції в коротких паузах або при зниженні інтенсивності ігрових дій, а також для зміни темпу в поєднанні з бігом. На відміну від звичайної ходьби баскетболіст пересувається на ногах, злегка зігнутих у колінах, що забезпечує йому можливість для раптових прискорень.

Біг є головним засобом пересування в грі. Він помітно відрізняється від бігу легкоатлета. Гравець повинен уміти в межах майданчика виконувати прискорення з різних стартових положень у будь-якому напрямі, лицем або спиною вперед, швидко змінювати напрям і швидкість бігу.

Різке, несподіване для суперника збільшення швидкості бігу, або стартове прискорення, називається в спортивних іграх ривком. Ривок - кращий засіб звільнення від опіки суперника і виходу на вільне місце. Для здійснення ривка перші 4-5 кроків роблять короткими і дуже різкими (ударними), стопу ставлять лише на передню частину. Швидкість бігу наростає завдяки подовженню кроку. У цей момент гравець повинен бути готовий до отримання м'яча.

Зміну напряму бігу гравець здійснює могутнім поштовхом ногою, що виставляється вперед, убік, протилежний напрямку руху; тулуб нахиляється убік знову вибраного напряму.

Стрибки використовують як самостійні прийоми. Стрибки є і елементами інших прийомів техніки. Найчастіше гравці користуються стрибками вгору і вгору в довжину або серіями стрибків. Застосовують два способи виконання стрибка: поштовхом двома ногами і поштовхом однією ногою.

Стрибок поштовхом двома ногами виконують частіше з місця основної стійки. Гравець швидко сідає, злегка відводить руки назад і підводить голову. Відштовхування здійснюється могутнім розгибанням ніг, енергійним рухом тулуба і рук вперед-вгору.

Стрибок поштовхом двома ногами з розгону застосовують зазвичай при виконанні кидків у кільце і при боротьбі за відскок.

Стрибок поштовхом однією ногою виконують з розгону. Відштовхування проводять так, щоб максимально використати інерційні сили розгону. Останній крок розгону перед відштовхуванням роблять дещо ширше попередніх. Поштовхову ногу, злегка зігнуту в колінному суглобі, посилають уперед і пружно ставлять для поштовху перекочуванням з п'яти на носок; баскетболіст наче трішки сідає. Іншою ногою роблять активний мах вперед-вгору, а в момент проходження загального центру маси тіла над опорою її згинають у тазостегновому колінному суглобі. Після зльоту, коли тіло баскетболіста досягає найвищої точки, махову ногу розгинають і приєднують до штовхальної. Приземлення за будь-який спосіб повинно бути м'яким, без втрати рівноваги, що досягається амортизуючим згинанням злегка розставлених ніг. Таке приземлення дозволяє баскетболісту негайно приступити до виконання ігрових дій. Відповідно до ситуації гравець використовує різкі, раптові зупинки, які в поєднанні з ривками і змінами напрямку бігу дають можливість на деякий час звільнитися від опіки суперника і вийти на вільне місце для подальших атакуючих дій. Зупинка дозволяє баскетболісту негайно приступити до виконання ігрових дій. Зупинка здійснюється двома способами: стрибком і двома кроками.

Нападник використовує повороти для відходу від захисника, укриття м'яча від вибивання, для хитрощів з подальшою атакою кільця. Є два способи поворотів - уперед і назад.

Поворот уперед виконують переступанням у ту сторону, куди баскетболіст обернений лицем, поворот назад - убік, куди він обернений спиною.

Контрольні запитання

  • Які прийоми використовуються гравцем для пересувань у нападі?
  • Розкажіть про техніку стрибка у грі.
© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати