Техніка передач
Прийом і передача є основним технічним прийомом у волейболі. Розрізняють верхні та нижні передачі. Основою правильного виконання передачі є своєчасне переміщення до м'яча і набуття відповідної ігрової стійки. Передачі здійснюють у таких напрямках - уперед, над собою, назад (за голову) і в сторони.
Вправи
1. Набути основну стійку, імітувати передачу, звернути увагу на послідовність рухів. Виконати імітацію передачі після переміщення, а потім вивчити правильне положення кистей рук. Із основної стійки волейболіста необхідно зігнути руки і розмістити їх перед тулубом - це і є положення середньої стійки. Далі необхідно запропонувати учневі із положення середньої стійки поставити ноги ширше, більше зігнути їх у колінах, дещо нахилити тулуб уперед - це положення низької стійки. І, навпаки, із положення середньої стійки поставити ноги вужче, дещо випрямити ноги та тулуб - це положення високої стійки.
2. Кидки м'яча партнерові з основної стійки.
3. Підкидання м'яча над собою та передача його партнерові.
4. Передачі після накинутого партнером м'яча (спочатку - точно гравцеві, а потім - перед ним і в сторону від нього).
5. Зустрічна передача м'яча в парах (відстань змінювати).
Прийом і передача м'яча обома руками зверху
Переміщення до місця зустрічі з м'ячем кроком або бігом, останній крок має стопорити, ноги зігнути в колінах. Руки зігнути в ліктях, лікті дещо розведені. Кисті виносять перед обличчям, щоб великі пальці перебували на рівні брів і були відведені вбік-назад. Вказівні та великі пальці обох рук утворюють трикутник. Кисті рук при оптимальній напрузі мають форму овалу. Зустрічний ударний рух здійснюють завдяки розгинанню вгору рук у ліктях уперед подушечками пальців.
Прийом і передача м'яча обома руками знизу
Спосіб виконання прийому і передачі м'яча двома руками знизу обумовлений взаємодією гравця з м'ячем, що може летіти з різною швидкістю. Волейболіст набуває середньої стійки (ноги на ширині плечей (одна на півстопи попереду), напівзігнуті в колінах, руки перед тулубом). Визначивши можливе місце падіння м'яча, гравець виходить до нього, руки з'єднані, тулуб нахилено вперед.
Основні поради з техніки виконання передач
1. У волейболі будь-яке торкання м'яча виконують швидко і водночас обома руками, тобто без затримки або подвійного торкання м'яча.
2. Постійно вдосконалювати першу і другу передачі м'яча, оскільки точна передача є основою всієї гри.
3. Виконуючи другу передачу, необхідно точно оцінювати ігрову ситуацію.
4. Виконавши другу передачу, не слід стояти на місці, а негайно починати страхувати свого нападаючого.
5. Не слід намагатися виконати передачу у стрибку, якщо її можна виконати з основної стійки.
6. Із важких положень другу передачу адресують гравцеві, який перебуває ближче та до якого гравець, який приймає, спрямований обличчям.