Стрибки у довжину з місця та з розбігу

04.10.2023

Стрибок належить до природного і швидкого способу долання перешкод: для нього характерні короткочасні, але максимальні нервово-м'язові зусилля. Стрибки зміцнюють м'язи ніг і тулуба, розвивають такі якості як сила, швидкість, спритність, сміливість, навчають орієнтуватися в просторі, концентрувати зусилля.

Звичайно, щоб не отримати ніяких травм – вивихів та переломів, необхідно ретельно тренуватися, весь час самовдосконалюватися.

Перед тим як розпочати стрибки в довжину з місця, треба зробити розминку не менше 10-15 хвилин, особливо важливі вправи для ніг. Дуже корисно перед стрибком пострибати на скакалці.

Техніка стрибка в довжину з місця

Вихідне положення: стійка ноги нарізно на ширині плеч. Перед початком стрибка потрібно підняти руки в гору, підвестись на носки, а потім опуститись на напівзігнуті ноги, відвести руки назад і нахилити тулуб вперед. Під час виконання стрибка відштовхнутись двома ногами і зробити водночас змах руками вперед-вгору. У польоті зігнути ноги в колінах і винести їх вперед, а під час приземлення присісти і винести руки вперед, забезпечуючи тим самим м'яке і стійке приземлення.

Техніка виконання стрибка у довжину розбігу

Найдоступнішим і ефективним способом стрибка у довжину з розбігу являється стрибок способом «Зігнувши ноги». Перед виконанням стрибків у довжину даним способом необхідно виконати спеціальні стрибкові вправи:

- стрибки на лівій та на правій нозі (по 4 рази) руки опущено довільно;

- стрибки на місці на двох ногах, руки на поясі;

- стрибки на двох ногах з невеликим рухом уперед, руки на поясі;

- стрибки на двох ногах з поворотом ліворуч та праворуч;

- стрибки на двох ногах через скакалку;

- стрибки – багатоскоки (3-6-8 стрибків).

Перед виконанням стрибка у довжину з розбігу способом «зігнувши ноги» потрібно визначити довжину розбігу. Для цього потрібно стати на брусок для відштовхування спиною до стрибкової ями. Зробити 16-18 бігових кроків. Зупинившись, позначити рискою місце зупинки. Потім повернутись обличчям до стрибкової ями та виконати розбіг, поступово збільшуючи швидкість. Вона має бути найшвидшою на момент відштовхування. Останній крос скоротити і виконати його швидше за всі попередні. Поштовх робити однією ногою, енергійно, миттєво перейшовши з п'ятки на носок.

Під час поштовху махову ногу зігнути в коліні, руки енергійно рухати вперед - вгору. У польоті ноги зігнути в колінах, підтягти до грудей, а перед приземленням винести вперед. Перед приземленням тулуб нахилити вперед, руки під час польоту рухати вниз-назад, а під час приземлення різко винести вперед.

Як тільки п'ятки торкнуться опори, зігнути ноги так, щоб не впасти назад.

Правила виконання стрибка у довжину

1. Починай розбіг завжди з однієї ноги.

2. Намагайся досягти найбільшої швидкості під час бігу.

3. Останній крок розбігу має бути найшвидшим.

4. Перед приземленням винеси ноги далеко вперед.

5. Обидві ноги приземлюй на одній лінії.

6. Пам'ятай, що довжина стрибка вимірюється від бруска до сліду який лишається найближчим до бруска після приземлення.

Таким чином, фізична культура та спорт займають дуже важливе місце в житті людини. Одним із видів легкої атлетики є - стрибки які розвивають у людини силу, швидкість, сміливість.

Щоб удосконалити свої стрибки у довжину з місця, з розбігу, слід досить ретельно тренуватися, дотримуватися техніки стрибка.

© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати