Стрибки на батуті на Олімпійських іграх

27.01.2023

Змагання зі стрибків на батуті на літніх Олімпійських іграх вперше з'явилися на Олімпійських іграх 2000 в Сіднеї та відтоді включалися в програму кожних наступних Ігор. У цьому виді спорту розігруються 2 комплекти нагород. 

Стрибки на батуті - складно-координаційний олімпійський вид спорту, суть якого полягає у виконанні акробатичних вправ під час високих, безперервних ритмічних стрибків на батуті. У професійних стрибках на батуті виділяють 4 дисципліни: індивідуальні стрибки, акробатична доріжка, синхронні стрибки та подвійний мінітрамп.

Індивідуальні стрибки на батуті - це виконання вправ, що складаються з 10 елементів, які виконуються під час високих, безперервних ритмічних стрибків з обертаннями з ніг на ноги, з ніг на спину або живіт без затримок або проміжних прямих стрибків. Вправа на батуті має демонструвати різноманітність елементів з обертанням вперед і назад, з піруетами і без них. Вправа повинна виконуватися з хорошою координацією, позами тіла, правильною технікою і зі збереженням висоти стрибків. Змагання у дорослих спортсменів, як правило, проходять в 3 етапи: попередні змагання, які складаються з обов'язкової вправи (в якому остаточний бал складається з оцінки за техніку виконання, горизонтального переміщення, часу польоту і коефіцієнта труднощі 4-х з 10 елементів, що не повторюються в довільному вправі) і довільного вправи (в якому оцінка складається з оцінки за техніку виконання, горизонтального переміщення, часу польоту і коефіцієнта труднощі всіх 10 елементів); півфінальні та фінальні змагання, які складаються тільки з одного довільного виступу.

Змагання в синхронних стрибках проводяться між синхронними парами, які складаються з 2-х чоловіків або 2-х жінок (чоловічі та жіночі пари змагаються окремо). Спортсмен може виступати тільки в одній синхронній парі. Змагання в синхронних стрибках складаються з однієї обов'язкової вправи і з однієї довільної вправи в попередніх змаганнях, також довільної вправи у фінальних змаганнях. Партнери повинні виконувати однакові елементи в один і той же час (не повинні більш ніж на половину елемента випереджати свого партнера) і починати вправу, стоячи обличчям в одну сторону. Не обов'язково виконувати повороти по гвинтовому обертанню в одну сторону.

Стрибки на акробатичній доріжці характеризуються комплексом швидких і ритмічних послідовних акробатичних стрибків з рук на ноги, з ніг на руки і безпосередньо з ніг на ноги протягом приблизно 6 секунд і на акробатичній доріжці довжиною 25 метрів з приземленням на мат.

Змагання зі стрибків на акробатичній доріжці складаються з 2-х довільних вправ в попередніх змаганнях і 2-х довільних вправ в фінальних змаганнях з 8 елементами в кожній вправі. Стрибки на акробатичній доріжці характеризуються виконанням стрибків з обертанням ритмічно з рук на ноги і з ніг на ноги з постійною швидкістю без зупинок і проміжних кроків. Акробатична комбінація може включати серію стрибків з переднім, заднім і бічним обертанням. Вправа повинна виконуватися з хорошою координацією, технікою і збереженням темпу без повторення елементів в кожній вправі.

Подвійний міні трамп допускає більше акробатики. З розбігу гімнаст виконує наскок на снаряд, виконує елемент на ньому, з подальшим виконанням елемента з приземленням на мат. Найсильніші гімнасти виконують подвійні і потрійні сальто з поворотами.

Чемпіонати Світу проводяться 3 рази в 4 роки (в рік Олімпіади Чемпіонати Світу не проводяться).

Чемпіонати Європи проводяться раз на два роки (у парні роки).

© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати