Стрибки.
В легкій атлетиці стрибки з розбігу поділяються на два види: через вертикальні перешкоди (у висоту і з жердиною) і через горизонтальні (у довжину і потрійний). Існує різновид стрибків у довжину з місця, але в програму спортивних змагань здебільшого входять стрибки в довжину з розбігу.
Стрибки у
висоту - вид легкої атлетики, в якому спортсмени змагаються в тому, щоб
перестрибнути через планку встановлену на певній висоті над землею.
Стрибки у висоту можна виконувати способами «переступання»,«хвиля»,«перекидний» і «фосбері-флоп».
На змаганнях планка встановлюється на певній висоті над землею і кожному стрибуну дається право на три спроби. Спортсмени, які не зуміли перестрибнути за три спроби, вибувають із змагань, планку підіймають на 2 або 3 см вище, і стрибуни, які ще залишилися в змагання отримують право на три нові спроби. Переможцем оголошується стрибун, який взяв найбільшу висоту.
Стрибки з жердиною - легкоатлетична дисципліна, олімпійський вид спорту, змагання на подолання висоти з використанням гнучкої жердини.
Стрибки з жердиною відомі з древності, вони входили в змагання древніх греків, критян, кельтів. В програмі сучасних Олімпійських ігор стрибки з жердиною серед чоловіків з 1896 року, серед жінок - з 2000 року.
Стрибки в довжину - вид легкої атлетики, в якому спортсмени змагаються, хто далі стрибне, відштовхувшись з-за певної лінії.
Стрибок у довжину - способами «зігнувши ноги», «прогнувшись» і «ножниці».
Потрійний
стрибок з розбігу - складна легкоатлетична вправа, яка має три послідовно виконувані
стрибки - скачок, крок і стрибок. Відштовхнувшись від планки, спортсмен
приземляється на ту ж саму ногу (скачок), далі відштовхнувшись цією ж ногою,
приземляється на іншу (крок), і далі, відштовхнувшись, робить приземлення в яму
з піском на дві ноги.