Стійка на руках і голові
Стійка на голові. Стійку на голові виконують з упору присівши різними способами поштовхом однією і махом другої ноги; поштовхом двома ногами; силою.
Перший спосіб: з положення упору присівши поставити голову попереду рук (голова і дві руки утворюють рівнобічний трикутник) і поштовхом однієї та махом другої ноги приймається положення стійки на голові і руках.
Другий спосіб: з положення упору присівши поставити голову попереду рук як у першому способі, поштовхом двох ніг перейти в стійку на голові і руках із зігнутими в колінах ногами і, поступово випрямляючи ноги, прийняти положення стійки на голові і руках.
Третій спосіб: у положення стійки на голові і руках необхідно перейти не поштовхом двох ніг, а силою.
Вивчення вправи передбачає таку послідовність:
1. Постановка рук і голови в положення рівнобічного трикутника.
2. Стійка на голові і руках, ноги зігнуті в колінах, виконується поштовхом однієї і махом другої ноги.
3. Те ж саме, але стійка на
голові і руках виконується з випрямленими ногами.
Не забувайте гарно "розігрітися" перед виконанням стійки, щоб не травмуватися.
Оволодіння виконанням стійки свідчить про чудову фізичну підготовку, маж безліч перваг для оздоровлення організму:
Оздоровлення серцевого м'яза Звернення назад енергетичних потоків послаблює кровообіг і знижує навантаження на серцевий м'яз. Завдяки цьому м'яз «відпочиває» та ризик розвитку серцевих захворювань зменшується, усувається ймовірність ішемії.
Нормалізація гормонального балансу. Правильна стійка стимулює функціональність гіпоталамуса та гіпофіза. Ці залози впливають працювати інші органи внутрішньої секреції. Тому гормональний баланс приходить у норму, покращується робота надниркових залоз, щитовидки, статевих залоз.
Зниження депресивного стану Поліпшення роботи надниркових залоз позитивно впливає на настрій. Органи виводять з організму токсичні речовини, що й відбивається на настрої людини. Тому перевернуті стійки сприймаються як профілактика депресивного стану.
Профілактика варикозу. Зниження швидкості кровотоку зменшує тиск на стеки венозних судин. Тому тканини не піддаються розтягуванню. Це усуває ризик розширення вен та перешкоджає прогресу патології.
Поліпшення травлення. Завдяки припливу крові перетравлення їжі активується.
Зміцнення м'язового корсету. Стійка на головізміцнює м'язовий корсет. Це допомагає підтримувати хребетний стовп у правильному положенні.
Декілька порад:
Тренуйтеся в кутку кімнати - це знизить ймовірність падіння в сторону.
При утриманні стійки спина залишається прямою!
Точка опори - руки та голова.Лікті розводите менше, ніж на 90 градусів, кисті зчепіть.
При втраті рівноваги не можна падати назад, прогнувшись дугою - підвищується ризик удару і травмування хребта. Згрупуйтеся і зробіть перекид вперед.
Відчувши втому в руках або шиї, слід негайно припинити вправу.