Похід вихідного дня
Походи вихідного дня – найбільш поширена і доступна для населення різних вікових груп форма туристської подорожі і відпочинку.
Умовно можна поділити на:
✓ прогулянково-оздоровчі
✓ навчально-екскурсійні
✓ тренувально-спортивні
Розрізняють походи вихідного дня:
✓ за відстанню, ✓ швидкістю руху (залежить від погоди, силу вітру, стану дороги, ґрунту, складу групи та ін.) ✓ характером дороги і природних перешкод, ✓ метою проведення.
Характеристика походів вихідного дня:
Прогулянково -оздоровчий : відстань менше 5км(3-4 , може бути )без привалу, або короткочасною перервою на перекус.
Навчально-екскурсійний:15-30км, швидкість руху приблизно 4-5 км\год. З привалом і без привалу (1-3). Тренувально -спортивний: понад 25км,з привалом.
Якщо група навчального закладу збирається здійснити похід вихідного дня, потрібно документ. Документом, який дає право на проведення походу вихідного дня, є маршрутний лист. Дозвіл на похід вихідного дня дає директор навчального закладу чи іншої установи або районна туристична станція. Після повернення з походу маршрутний лист залишається в установі разом з коротким звітом керівника походу.
При розробці маршруту передбачають:
можливість виконання підходу краєзнавчої роботи. Розроблений маршрут обов'язково докладно обговорюється і затверджується на загальних зборах груп. Грошовий кошторис походу включає витратну частину, у якій плануються витрати на :
1) харчування; 2)придбання спорядження і обладнання; 3)переїзд транспортом; 4) ночівлю; 5) екскурсії; 6) оформлення звіту; 7) аварійний фонд (на випадок затримки в маршруті).
Слід враховувати, що 60% витрат припадає на харчування і транспортні
витрати.