Переваги занять настільним тенісом

01.12.2022

Настільний теніс - універсальний вид спорту, відомий своїми перевагами для здоров'я. Під час гри у настільний теніс залучене все тіло - від голови до пальців ніг. Саме тому цей вид спорту має безліч переваг як для фізичного, так і психічного здоров'я людини. Він підвищує концентрацію уваги, зміцнює м'язи та забезпечує фізичну та розумову рівновагу.

Цей вид спорту забезпечує відмінне тренування серцево-судинної системи. Перевага настільного тенісу полягає у тому, що він тренує все тіло. Руки, ноги, спина, а також м'язи живота піддаються рівномірному навантаженню. Це динамічне тренування для нарощування м'язів та для роботи над фігурою,позитивно впливає на багато систем організму і дає потужний психотерапевтичний ефект.

Спритність, швидкість реакції. Під час гри доводиться майже щомиті приймати рішення і встигати зробити потрібний рух. Професійні гравці в настільний теніс мають найкращу координацію рухів, поступаючись тільки канатоходцям.

Тренування вестибулярного апарату. Чітко рухатися і постійно стежити за м'ячем, який змінює напрямок і рухається з неймовірною швидкістю, - краща вправа для розвитку вестибулярного апарату. Пінг-понг рекомендується всім, хто страждає від заколисування в транспорті.

Зміцнює тіло. Якщо у вас є проблеми з колінами, спиною, щиколотками та зап'ястями, настільний теніс є чудовою формою лікувальної фізкультури. Ця гра покращує силу рук і ніг, а також м'язів кору, не викликаючи великого навантаження на суглоби.

Розвиває рівновагу. Гравець у настільний теніс швидко рухається впродовж усієї гри, змінюючи напрямок руху відповідно до траєкторії руху м'яча. Регулярні тренування розвивають рівновагу та баланс тіла, що зменшує ризик травмувань та падінь навіть у повсякденному житті.

Гнучкість. Настільний теніс розвиває і підтримує високу рухливість суглобів. Задіяні променезап'ястковий, ліктьовий, плечовий і тазостегновий суглоби , хребетний стовп. Гнучкість допомагає гравцеві блискавично реагувати на рух м'яча і відповідати точним ударом. А в житті гнучкість дає можливість зберегти активний спосіб життя до глибокої старості.

Здорове серце , витривалість. Швидкий темп гри і інтенсивна рівномірне навантаження допомагають зміцнити серцево-судинну систему, привести тиск в норму. Кровообіг підсилюється вже на другій хвилині тренування, тому збільшується і споживання кисню. Такий ефект дають різні види аеробних навантажень, але тільки в настільному тенісі обсяг споживання кисню досягає настільки високих показників (вище - тільки у водному поло).

Покращує рефлекси. Настільний теніс допомагає поліпшити великі та малі рухи м'язів, покращуючи рефлекси. Після регулярних тренувань ваші м'язи звикнуть і динамічно реагуватимуть на подачу суперника.

Самоконтроль. У настільному тенісі частки секунди вирішують все. Тому навіть швидкоплинне роздратування може призвести до ураження. Гравці в пінг-понг вміють контролювати свої емоції на такому рівні, що і в повсякденному житті рідко втрачають самовладання.

Висока концентрація уваги. Гравець постійно тримає в голові і загальну картину матчу, і пам'ятає рахунок, і перебирає можливі техніки. Однак при цьому він ще безперервно стежить за м'ячем, не упускаючи його з поля зору навіть на частку секунди. А гра йде на неймовірній швидкості. Гранична концентрація уваги - необхідна складова успіху в настільному тенісі. Тому фахівцям, які працюють в тих областях, де мова йде про життя людей (диспетчери, оператори небезпечної техніки), рекомендується регулярно грати в пінг-понг.

Розвиток аналітичного та оперативного мислення. Гравець настільного тенісу повинен, як і шахіст, продумувати на кілька ходів вперед. Але при цьому в пінг-понгу немає ніяких пауз, щоб поміркувати. Крім того, в настільному тенісі важливо вчасно «зловити» суперника і перехитрити його. Рішення таких завдань в швидкому темпі допомагає розвивати мислення, гра вчить прогнозувати.

Зняття синдрому хронічної втоми, лікування стресів. Під час гри в настільний теніс неможливо думати ні про що, крім самої гри. Всім іншим думкам просто не залишається місця. Після завершення сету проблеми не здаються настільки серйозними, і нерідко з'являється дуже вдалий рішення. Інтенсивне фізичне навантаження також сприяє зняттю напруги, а радість перемоги піднімає настрій. Настільний теніс - гра для тих, хто піклується про своє здоров'я.

Стимулює роботу мозку. Спортсмен має стратегічно планувати свій рух відповідно до тактики суперника. У цей час активується префронтальна кора головного мозку. А запам'ятовування стратегій, правил та рухів також стимулює роботу мозку.

Покращує зорову концентрацію. Очі фокусуються на м'ячику, виробляючи концентрацію. Так гравець стимулює роботу сітківки. У довгостроковій перспективі це може покращити зір. Тому настільний теніс часто рекомендують дітям, які мають поганий зір.

© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати