Перекати у групуванні та перекиди.
Перекид є базовою вправою в гімнастиці. Техніка виконання перекиду вперед або назад насправді проста, хоча і вимагає особливої уваги.
Перекиди вперед і назад, є вправами, під час виконання яких здійснюється переворот всього тулуба через голову. Все це робиться на горизонтальній поверхні. Щоб правильно виконати елемент, необхідно чітко засвоїти основні аспекти, завдяки яким перекид можна буде зробити правильно і безпечно.
В період навчання потрібно приділяти особливу увагу угрупованню тіла та навчитися робити перекати. Під час угрупування, потрібно якомога щільніше притиснутися колінами до грудного відділу, при цьому округляючи хребет і згинаючи шию, опускати голову вниз, притискаючи до колін.
З групування лежачи на спині перекотись назад, доки не торкнешся потилицею опори, і без зупинки повертайся у вихідне положення.
Виконай те саме з групування сидячи.
Перекат з положення упору присівши виконується так: переміщуючись назад, м'яко присядь майже до п'ят і швидко, легким поштовхом ніг перекотись на спину. Вихідне положення після перекату назад приймай без допомоги рук.
Перекати в різні боки виконуй з упору стоячи на колінах. Приймай вихідне положення стоячи правим боком до мати. Притиснись до підлоги, зігнувши руки. Перекотись праворуч на спину, на лівий бік і повернись у вихідне положення. Так само виконуй перекати ліворуч.
Перекиди виконуй лише після того, як навчишся добре робити групування та перекати.
Техніка виконання перекиду вперед
- Угруповання.
- Поштовх.
- Перекид. Робиться переворот, без завалювання на бік. Переносячи вагу, повернутися в початкове положення.
- Підйом. Після здійснення перекиду ступні чітко впираються в підлогу, ноги розгинаються, а руки випрямляються над головою.
Прийми положення упору присівши; перенеси масу тіла на руки і відштовхнися ногами; не торкаючись опори головою, перевернись через голову; торкаючись опори потилицею і лопатками, захопи руками гомілки; закінчуй перекид вихідним положенням.
Для перекиду назад вихідне положення наступне: в упорі присівши на край мату, повернувшись до нього спиною. Далі перекид виконується в кілька етапів:
- Угруповання. Спина округляється, підборіддя максимально щільно притискається до грудей, руки обхоплюють гомілки.
- Поштовх і перекат. Відштовхнувшись ногами, робиться перекат на спину.
- Переворот. Розмикаючи ноги і витягуючи їх за голову, робиться переворот, повертаючись в початкове положення.