Метання. Правила змагань.

03.10.2022

Загальні правила змагань з метань

Метання являє собою комплекс спортивних дисциплін легкої атлетики, що включає метання диска, списа, молота та інших спортивних снарядів, а також штовхання ядра на дальність.

1. У метаннях пробні спроби виконуються в послідовності, визначеній жеребкуванням, під контролем суддів.

2. На змаганнях спортсмени можуть використовувати власні снаряди за умови, що вони маркіровані до початку змагань, а також доступні всім спортсменам. Під час змагань змінювати їх не дозволяється.

3. Для підготовки до виконання метання спортсмену надається не більше однієї хвилини.

4. Якщо в змаганні бере участь більше 8-ти спортсменів, кожному учаснику надається три спроби, за результатами яких визначають лідерів (вони потрапляють до фіналу), їм додатково надаються ще три спроби.

5. Кожному спортсмену під час розминки дозволяється виконати не більше двох спроб.

6. Забороняється використання жодних спеціальних пристосувань, які б допомагали спортсмену під час змагань (наприклад бинтування долоні). Однак дозволяється бинтування окремих пальців у метанні молота. Забороняється використання рукавичок, за винятком метання молота. З метою запобігання травмуванню спини дозволяється одягати пояс зі шкіри. У штовханні ядра спортсменам дозволяється носити пов'язку на зап'ясті для захисту від травмувань.

Місце й обладнання змагань з метання гранати та м'яча

1. Метання м'яча здійснюється від криволінійної лінії у формі дуги в розмічений для приземлення снаряда сектор.

2. Метання гранати здійснюється від прямої лінії в розмічений для приземлення снаряду коридор.

3. Місце приземлення снаряда являє собою коридор (завширшки в 10 м), результати кидків снаряда поза його межами не зараховуються.

4. Місце приземлення в межах коридору розмічається лініями через кожні 5 м, починаючи від 20-30 м. Довжина доріжки в метаннях для розбігу - 30 м (максимальна - 36,5 м). Доріжка обмежується з обох боків білими лініями завширшки близько 50 мм.

5. У метаннях гранати та м'яча ширина доріжки може бути зменшена до 125 см, але на останніх 6-8 м має розширюватися до 4 м.

6. Ґрунт сектора (коридору) для приземлення списа й гранати має бути не твердим (земля або трава).

7. Метання гранати та м'яча здійснюється з місця або з розбігу.

8. Метальники мають право розмітити свій розбіг невеличкими кілками або прапорцями.

© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати