Акробатичні вправи.
Акробатичні вправи бувають двох типів - динамічні й статичні. Динамічні робляться в русі з переворотом через голову, статичні пов'язані з утриманням тіла в рівновазі в різних позиціях.
Статичні акробатичні вправи: стійки, вправа "міст", шпагати.
До динамічних акробатичних вправ відносяться: перекати, перекиди,перевороти, рухи дугою. сальто.
Статичні вправи:
Стійка на лопатках - виконується з опорою лопатками і потилицею. Звичайно руки спираються у поперек, допомагаючи зберігати вертикальне положення тіла.
Стійка на голові з опорою руками - виконується з опорою головою і руками.
Стійка на передпліччях - стійка з опорою на передпліччя.
Стійка на руках - виконується на прямих руках, тіло тримати вертикально.
Шпагат - сід з максимально розведеними ногами в сторони. Це найбільш складна форма сіду. Для шпагатів характерне торкання опори всією довжиною ноги.
Повздовжній шпагат - сід з розведеними ногами нарізно в (сторони), руки в сторони.
Шпагат правою (лівою) - вказується яка нога попереду.
Напівшпагат - сід на п'яті ноги, що знаходиться спереду зігнута, друга ззаду, тулуб тримати вертикально, руки в сторони.
"Міст" - дугоподібне, максимально прогнуте положення учня спиною до опори, спираючись прямими руками і ногами. "Міст" можна виконувати нахилом назад з положення стоячи ноги нарізно і постійно тягнучись руками до опори. Можливе виконання цього елемента і з положення лежачи на спині. Одночасно зігнувши ноги і руки і поставивши їх на опору, а потім випрямляючи їх, виконати положення "міст".
Динамічні акробатичні вправи:
Перекати - торкання підлоги без перевороту через голову, їх роблять, групуючись і прогинаючись у різні сторони.
Перекиди - перевороти через голову прямо, після чого спортсмен торкаються підлоги частинами тіла без паузи. Перекиди можуть бути одиночними, а також здійснюються серіями, можуть бути вперед, назад, групуючись і прогинаючись.
Перевороти - це перекидання через голову, після чого робиться опора на руки, голову, або одночасно на руки й голову. В акробатиці можлива одна або дві фази польоту, робляться назад, уперед, з місця, розбігу. Перевороти боком (колесом) з почерговою опорою на одну, другу руку, потім на одну й другу ногу, польоту немає.
Перекидання - повільне обертання тіла з опорою на обидві або одну руку без польоту, робляться вперед, назад з різних положень перед перекиданням, положення після вправи також довільне.
Напівперевороти відрізняються від переворотів тим, що немає повного обертання, робляться вперед, а також назад, супроводжуються перескакуванням з однієї частини тіла на іншу.
Рух дугою або розгином - перехід з упору лежачи із зігнутого положення на лопатках у стійку на ноги, виконують зігнувшись, із прогином, перевертаючись і без поворотів.
Сальто - переворот через голову без опори на руки.