Гімнастичні акробатичні  вправи

03.01.2023

Вправи в акробатиці бувають статичні, коли спортсмен робить складні елементи без руху, наприклад, стійки й динамічні - коли вправи робляться в русі, однак статичні вправи, наприклад стійкі можуть бути основою для динамічних - колеса, рухи розгином. Складні трюки можуть бути складені з різних одиночних статичних і динамічних вправ, наприклад махове сальто складається зі шпагату й сальто, рондат сальто - зі стійки, перевороту й сальто. Акробатичні елементи в основному використовуються в спортивній, художній гімнастиці, спортивній акробатиці, але також вони є частиною спортивних акробатичних танців, циркових виступів, паркуру й навіть бойових мистецтв.

Акробатичні вправи бувають двох типів - динамічні й статичні. Динамічні робляться в русі з переворотом через голову, статичні пов'язані з утриманням тіла в рівновазі в різних позиціях.

До динамічних акробатичних вправ відносяться:

  • перекати
  • перекиди (кувирки)
  • перевороти
  • рухи дугою
  • сальто.

Статичні акробатичні вправи:

  • стійки
  • мости
  • шпагати.

Динамічні акробатичні вправи:

  1. Перекати - торкання підлоги без перевороту через голову, їх роблять, групуючись і прогинаючись у різні сторони.
  2. Перекиди (кувирки) - перевороти через голову прямо, після чого спортсмен торкаються підлоги частинами тіла без паузи. Перекиди можуть бути одиночними, а також здійснюються серіями, можуть бути вперед, назад, групуючись і прогинаючись.
  3. Перевороти - це перекидання через голову, після чого робиться опора на руки, голову, або одночасно на руки й голову. В акробатиці можлива одна або дві фази польоту, робляться назад, уперед, з місця, розбігу. Перевороти колесом з почерговою опорою на одну, другу руку, потім на одну й другу ногу, польоту немає, робляться в сторони, уперед, назад. Перекидання - повільне обертання тіла з опорою на обидві або одну руку без польоту, робляться вперед, назад з різних положень перед перекиданням, положення після вправи також довільне.
  4. Напівперевороти відрізняються від переворотів тим, що немає повного обертання, робляться вперед, а також назад, супроводжуються перескакуванням з однієї частини тіла на іншу.
  5. Рух дугою або розгином - перехід з упору лежачи із зігнутого положення на лопатках у стійку на ноги, виконують зігнувшись, із прогином, перевертаючись і без поворотів.
  6. Сальто - переворот через голову без опори на руки.

Статичні вправи:

  1. Стійки - нерухоме статичне положення вниз головою, в акробатиці популярні в побудові пірамід. Стійки є елементами для більш складних елементів, наприклад рондата, колеса, тому стійка - базовий елемент, який потрібно вміти робити без підтримки протягом тривалого часу. Наприклад, гімнасток з юних років учать робити стійку з опорою тільки на руки протягом півхвилини, доводячи час стійки на руках до однієї хвилини. Також стійка є основою для тренувальної вправи ходьба на руках.
  2. Мостики характеризуються прогином у попереку й грудях з опорою на руки і ноги, рідше - на голову й ноги. У спортивній акробатиці мости роблять у парах за допомогою підтримок.
  3. Шпагати - розташування ніг на одній лінії, поздовжньої або поперечної, робляться на підлозі, у спортивній акробатиці - у підтримках змішаних пар.
  4. Підтримки в спортивній акробатиці - нерухоме статичне положення верхнього партнера на голові, ногах, руках, плечах нижнього партнера. Вправи з підтримкою - шпагат, стійка й інші.
© 2020 Фізична культура\Мушка М.В.
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати